Vítězství týmu 5. C v soutěži Matematické putování !
3.6.2022

Vítězství týmu 5. C v soutěži Matematické putování !

V pátek 20.5. se 2 týmy žáků z 5. C zúčastnily 11. ročníku soutěže Matematické putování. Tuto soutěž pořádají studenti učitelství pod záštitou Katedry matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze pro žáky 4. a 5. tříd.

Žáci zhruba 3 hodiny řeší různě obtížné matematické úlohy (na několika stanovištích po celé budově fakulty, mezi stanovišti běhají), za správné výsledky získávají body (nebo herní žetony) a s těmi dále hrají v originální hře (každý rok jiné). Letošního ročníku se zúčastnilo více než 30 týmů z nejméně 20 základních škol z Prahy a okolí (většinou se školy účastní pravidelně).

Náš tým ve složení Ema Lhotská, Filip Brabec Matyáš Bursík a Tobiáš Bursík zvítězil s velikým náskokem – získal více než 170 bodů (28 sérií Pokémonů), tým na druhém místě získal méně než 100 bodů (15 sérií Pokémonů), týmy na 3. a 4. místě získaly méně než 80 bodů (12 sérií Pokémonů). Náš druhý tým ve složení Kateřina Kopalová, Ema Schlehuberová, Adam Černý a Antonín Rapant se umístil na krásném 5. místě a získali více než 66 bodů (11 sérií Pokémonů). Většina týmů získala méně než 45 bodů (7 celých sérií Pokémonů).

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Petr Nádvorník