Vysvědčení.... a hurá na prázdniny!
26.6.2026

Vysvědčení.... a hurá na prázdniny!

Bílým šátkem mává,
kdo se loučí,
každého dne se něco končí,
něco překrásného se končí.

Jaroslav Seifert měl dar slova. Půjčili jsme si jeho verše k doplnění atmosféry a pocitů dnešního dne. Vše je sečteno, podtrženo a vyrovnáno. Odnášíme si domů poslední vysvědčení z 1. stupně. A protože je to poslední hodnocení, které dostáváme od "naší" paní učitelky, neobešlo se dnešní dopoledne bez slziček, slibů a objetí. Paní učitelka nám připravila malé překvapení - balónky štěstí. Společně jsme vyšli před budovu školy a společně jsme své balónky, které symbolizovaly ukončení jedné etapy našeho školního života, pustili až do oblak. Chvíli jsme pozorovali, jak se přáníčka vznášejí k nebi a mizí mezi mraky. Poslední zamávání, poslední ahoj a ....... už jen těšení! Na prázdniny/plniny, na léto a na všechno, co nás čeká!

A Jaroslav Seifert? Ten to věděl moc dobře:

Setři si slzy
a usměj se uplakanýma očima,
každého dne se něco počíná,
něco překrásného se počíná.

Autor: Kateřina Landová
Sdílet  

Fotogalerie

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies