Závěrečné zkoušky žáků 9. tříd
28.6.2023

Závěrečné zkoušky žáků 9. tříd

Po čtyřech letech jsme se i přes mnohé překážky letos vrátili k závěrečným zkouškám žáků 9. ročníku, kterými na naší škole žáci tradičně zakončují docházku už od školního roku 2011/2012!

Naši „skoroabsolventi“ tak opět prokazovali své znalosti v testech z matematiky a českého jazyka (využili jsme možností elektronického testování v systému České školní inspekce iSET).  Dále psali školní slohovou práci, kdy si přímo ve škole vybírali z několika témat, a složili také ústní zkoušku z angličtiny, při níž hovořili, resp. konverzovali na určitá předem známá témata (Speaking topics) a následně v angličtině prezentovali téma, které si sami zvolili.

Nejdůležitější částí těchto závěrečných zkoušek byly ale souvislé ústní projevy na libovolná témata v češtině doprovázené prezentacemi v PowerPointu. Témata svých prezentací si žáci volili sami (samozřejmě ve spolupráci se svými vyučujícími). Máme radost, že většina prací měla velmi dobrou úroveň, některé byly pak bez nadsázky na profesionální úrovni. Deváťáci dokázali, že se za devět let na naší škole opravdu něco naučili. Nejlepší prezentace měli pak možnost „v repríze“ zhlédnout také osmáci, které obdobná zkouška čeká příští rok, a další zájemci z řad rodičů i učitelů.

Celé zkoušky byly/budou slavnostně zakončeny předáním osvědčení o absolvování závěrečných zkoušek.

Velký dík patří bezesporu našim deváťákům, kteří nám takto pomohli navázat na rok 2019, kdy se zkoušky konaly naposledy, a dále samozřejmě také jejich učitelům - za pomoci s přípravou, za podporu a nakonec i za  zajímavou a individuální "na míru ušitou" zpětnou vazbu.

Autor: Pavlína Nádvorníková