Není zlato všechno, co se třpytí!
4.A na výpravě za zážitky. Zábava, učení, legrace i nová dobrodružství. To všechno se schová pod jedno slovní spojení – škola v přírodě.
Zjistili jsme, že nemusíme být nejlepší kamarádi se všemi, ale jako spolužáci bychom měli umět být spolu, vycházet spolu a pomáhat si. A právě o tom naše škola v přírodě byla.
1. den – Za krávami a vůní vědy
Navštívili jsme zemědělské muzeum i kravín. Už víme, co je bioplynka Agro Jesenice, a také proč se někdy ve třídě při učení objeví vůně, která nám ji trochu připomíná.
2. den – Zlatá horečka v Jílovém
Vypravili jsme se do štol v Jílovém u Prahy. Rejžování zlata už někteří znali, ale návštěvu skutečné štoly zažila většina z nás poprvé. Teď o životě horníků víme zase o něco víc. A kdo ví? Filip možná objevil zlato a Emma ametyst. Pokud se z nich po prázdninách stanou milionáři, budeme vědět proč.
3. den – Meče, štíty a hurá domů
Čekal nás středověký historický šerm, pár zajímavostí o husitských válkách a také ukázka toho, že mečem se kdysi nepsaly domácí úkoly. Potom už jen sbalit batohy a vyrazit domů.
Věřte, že zážitků máme plný pytel. A kdyby byl větší, naplnili bychom i ten!